Dodane: 09-06-2023 16:43

stość, ale przede wszystkim fakt. Z początkiem marca zetknęliśmy się z trudnym dla nas wszystkich wyzwaniem, a mianowicie pandemią, która w mgnieniu oka opanowała cały świat. Wiele krajów wprowadziło surowe restrykcje, zamykając szkoły, sklepy oraz inne instytucje. W związku z tym, nasza codzienność

Nowoczesne technologie - jak zmieniają sposób funkcjonowania naszej socjalizacji w dobie pandemii? - Komputery, technologie, gry Nowoczesne technologie

Zdanie sobie sprawy z faktu, że rok 2020 był rokiem, który na zawsze zapadnie w naszej pamięci, to już nie tylko oczywi zmieniła się diametralnie, a nasze społeczeństwo zaczęło upatrywać w nowoczesnych technologiach pomocniczą deskę ratunku.

Nowoczesne technologie pozwalają nam na kontynuowanie relacji społecznych

Dzięki wprowadzeniu różnego rodzaju nowoczesnych technologii, takich jak platformy do wideokonferencji, mobilne aplikacje oraz portale społecznościowe, udało nam się w dużej mierze przetrwać ten trudny czas, kontynuując swoje relacje społeczne na odległość. Właśnie dzięki dostępności różnego rodzaju aplikacji nasze życie tutaj i teraz zaczyna być łatwiejsze w dostępie i bardziej dostępne dla każdego. Zamiast spotkać się osobiście, możemy organizować wideokonferencje, prowadzić rozmowy tekstowe oraz wirtualnie uczestniczyć w imprezach czy koncertach, bez wychodzenia z domu. Nowoczesne technologie w dużej mierze wpłynęły zatem na to, jak funkcjonujemy, komunikujemy się i relacjonujemy nasze życie.

Nowoczesne technologie w edukacji

Nowoczesne technologie to także zbawienie dla edukacji. Względnie nowa koncepcja tzw. zdalnej edukacji, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, została wprowadzona na stałe, umożliwiając nauczanie oraz zdobywanie wiedzy online. Pandemia, którą musieliśmy ominąć, była nadrzędna w zdalnym nauczaniu, ponieważ szkoły i uczelnie były zamknięte a dzień szkolny lub akademicki był na wirtualnej platformie. Uczenie się nie musi odbywać się wyłącznie w murach szkoły lub uczelni, a nowoczesne technologie pozwalają na swobodne korzystanie z materiałów edukacyjnych oraz kontynuowanie nauki w dowolnym miejscu i czasie. Warto zauważyć, że bez wykorzystania nowoczesnych technologii, wiele krajów nie miałoby dzisiaj tak jednolitego podejścia do zdalnego nauczania, w tym także Polska.

Podsumowując, wprowadzenie nowoczesnych technologii, takich jak platformy do wideokonferencji czy mobilne aplikacje, diametralnie zmieniło naszą codzienność, pomagając nam przez pandemię zachować naszą socjalizację i umożliwiając nam kontynuowanie naszej edukacji bez względu na odległość i czas. Jednocześnie, warto pamiętać o stosowaniu zdrowych zasad korzystania z technologii, aby nie stały się one jedynym sposobem na kontakt z innymi ludźmi.